Värskast ja mineraalveest

Vesi on elu allikas

Ükski päev meie elust ei möödu ilma veeta – inimorganism vajab elus püsimiseks vett õhuhapniku kõrval kõige enam. Inimese päevane veevajadus on ligikaudu 2 liitrit päevas. Võrreldes tavalise allikaveega sisaldab Värska looduslik mineraalvesi rohkelt kasulikke mineraalaineid nagu näiteks kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi ning naatriumi, mis toetavad inimese elutähtsate organite ning närvisüsteemi tööd. Mineraaltoitainete sisaldus Värska vees on ligi 2000 mg/l, mis teeb temast kõrge mineraalainete sisaldusega loodusliku mineraalvee.

 

Looduslikule mineraalveele esitatavatele nõuetele vastavalt ei lisata mineraalveele villimise käigus midagi peale süsihappegaasi ning eraldatakse ebastabiilsed elemendid nagu raud ning väävelvesinik. Kõik mineraaltoitained on miljonite aastate jooksul looduslikult settinud. Looduslik mineraalvesi säilib plastikpudelis vähemalt aasta.

Värska looduslik mineraalvesi

Värska vee mineraalainete sisaldus (kaltsium, magneesium, naatrium, kaalium, räni jt) on seotud Värska piirkonna pinnase geoloogiliste iseärasustega, mille maitset on eestimaalased armastanud läbi aastakümnete – Värska piirkond on Eesti üks tähtsamatest mineraalvee leiukohtadest. Värska looduslik mineraalvesi ehk naturaalselt puhas algupärase koostisega vesi pärineb 498 meetri sügavuselt maapõuest, ordoviitsium-kambrium veekihist.

Eriline Värska puurkaev

Maapõues voolav vesi tõuseb iseenesest maapinnale, kuna kaevu toitev veelade on kaevu ülaosast kõrgemal – tegemist on haruldase Arteesia kaevuga, mis asub just Värskas. Nimetatud kaev on rajatud 2017. aastal, asudes 498 m sügavusel maapõues – paljude kohalike jaoks on see tuntud kaevuna nr. 9. Sellest kaevust ammutatud vesi villitakse pudelisse vahetult allika läheduses, Verska Mineraalvee tehases.

Kontakt

  • Verska Mineraalvee OÜ
  • REG № 10001437
  • KMKR № EE100001255
  • Postiaadress: Väike-Rõsna Setomaa vald 64034
  • Võrumaa, Eesti
  • E-mail: varska@varska.ee